* کیانا داودی

ok

حفظ گرمای زندگی زناشویی مانند روزهای اول یکی از هنرهایی است که اگر می‌خواهید یک عشق پرهیجان را همیشه در خانه‌تان داشته باشید، باید آن را بیاموزید.

اکثر زوج‌ها بجای آنکه به دنبال گرم نگه داشتن زندگی‌شان باشند ،آن را رها می‌کنند و آن وقت بعد از گذشت مدتی از سرد شدن روابط، بالارفتن اختلافات و فضای حاکم بر خانه‌شان، شاکی می‌شوند در حالی که خود آن‌ها مسبب این قضیه هستند.
شور و هیجان ماه‌های اول و ارتباط‌های زناشویی نخست را به یاد بیاورید. برگرداندن آن‌ها کار چندان سختی نیست. اگر هنوز در ابتدای راه هستید و زناشویی‌تان حرارت لازم را دارد، کار شما راحت‌تر است. برای حفظ این حالت تلاش کنید.
در این مقاله روی صحبتم با شمایی است که چند سالی از زندگی‌تان می‌گذرد و صاحب فرزند هستید و خلاصه مشکلات زندگی از یک طرف و وجود بچه‌های همیشه بیدار از طرف دیگر، حسابی باعث سرد شدن روابط زناشویی‌تان شده است.
قطعاً زندگی جنسی شما و همسرتان وقتی بچه‌دار می‌شوید دیگر به آن سادگی قبل نخواهد بود. اما هر مشکلی راه حلی دارد.

شما برای رفتن به عیادت بیماری در بیمارستان، مهمانی که بدون فرزندان دعوت شده‌اید و یا هر جایی که می‌خواهید فرزندتان با شما نباشد، یک برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌دهید. او را به خانه مادربزرگ می‌فرستید و یا از کسی دیگر کمک می‌گیرید. بد نیست اگر حداقل ماهی یکبار این کار را برای داشتن یک شب رویایی با همسرتان انجام دهید. بچه‌ها عاشق ماندن در خانه مادر بزرگ هستند، امتحان کنید!
روی ساعت خواب بچه‌ها کار کنید. سعی کنید برنامه درسی و غیره را طوری تنظیم کنید که او شب‌ها به موقع بخوابد. بچه‌هایی که بعد از مدرسه یک خواب طولانی دارند، طبیعی است که خیلی زود نتوانند بخوابند. بهتر است در خانه بعد از ساعت مشخصی تلویزیون خاموش باشد و شما برای خواب آماده شوید. ممکن است چند شب اول مقاومت کند اما چرخه بیولوژیک او هم به این برنامه عادت خواهد کرد.

سعی کنید با همسرتان به رختخواب بروید

برخی خانم‌ها کارهای خانه را وقتی انجام می‌دهند که همه می‌خوابند. یعنی هر وقت همسرشان به رختخواب می‌رود آن‌ها شروع می‌کنند به انجام کارهای عقب مانده و بالعکس برخی آقایان آن‌قدر جلوی تلویزیون می‌نشینند تا همسرشان به خواب می‌رود و تازه گاهی خودشان سانس اول خواب را روی کاناپه جلوی تلویزیون می‌بینند و در اوج خواب بیدار می‌شوند و به تخت خواب مشترکشان می‌روند. اینکه یکی از همسران چند ساعتی از خواب را پشت سر گذاشته باشد و آن وقت همسر دیگر کنار او بیاید باعث می‌شود نتوانند از موهبت نوازش و تحریک برخوردار شوند.

به فرزندان‌تان حریم شخصی را بیاموزید

آن‌ها از سنین کودکی بدانند که نباید در همه اطاق‌ها باز باشد و ابتدا باید در بزنند سپس وارد شوند و هر چه سن آن‌ها بیشتر می‌شود‌، باید با مفهوم حریم شخصی و خلوت برای پدر و مادر بیشتر آشنا شوند.

اما فقط حضور بچه‌ها نیست که اوضاع روابط زناشویی را خراب می‌کند. زن و شوهر بعد از مدتی با هم بودن، برای یکدیگر عادی می‌شوند. البته خودشان چنین می‌خواهند در غیر این صورت خاصیت دو جنس مخالف به گونه‌ای است که بعد از مدت‌ها هم می‌توانند برای هم کشش مناسبی داشته باشند به شرط آنکه بدانند چگونه عمل کنند. اولین ارتباط‌های‌تان را بیاد بیاورید. چقدر سعی می‌کردید در رابطه خوب عمل کنید. چه میزان قبل از آن به نظافت شخصی‌تان رسیدگی می‌کردید؟ احتمالاً بهترین عطرها را می‌زدید. زیباترین لباس‌ها را به تن می‌کردید. حتماً یادتان نمی‌رفت که مسواک بزنید یا موهای زاید بدنتان را اصلاح کنید. نگاهی به خودتان بیاندازید. هنوز هم همان قدر آماده هستید؟
بیشترین پول را بابت لباس‌های مهمانی می‌دهید اما خرید لباسی زیبا برای خلوت را خرج بیهوده می‌دانید. آرایش ،عطر و … هم که برای مهمانی و بیرون از خانه است. با این حال و احوال توقع نداشته باشید رابطه جنسی‌تان گرم باقی بماند و همسرتان همان برخورد روزهای اول را داشته باشد.
بهتر است حواس‌تان به ظاهرتان باشد.

اولین قدم برای جذب همسرتان، داشتن ظاهری محرک است، البته اگر همسری بد اخلاقی باشید، زیباترین ظاهر هم نمی‌تواند باعث جلب همسرتان شود. این پاورقی را فراموش نکنید.

اگر در این مقاله و مقالات دیگر بر حفظ هیجان در رابطه زناشویی تأکید می‌کنم، به این علت است که این رابطه می‌تواند فواید زیادی داشته باشد، یک رابطه گرم می‌تواند بر دیگر مناسبات زندگی‌تان تأثیر بگذارد.
زن و شوهری که یکدیگر را ارضاء می‌کنند و می‌توانند به شریک زندگی‌شان به اندازه نیاز او لذت بدهند، در دیگر جنبه‌های زندگی بهتر با هم کنار می‌آیند. گاهی اختلافات کوچک با یک شب رویایی فراموش می‌شود.

علاوه بر این فواید زیادی برای رابطه جنسی منظم بیان می‌شود. مثل:
_کنترل فشار خون و استرس
_افزایش سطح ایمنی بدن
_سوخت و ساز بیشتر بدن
_تقویت قلب
_بالارفتن اعتماد به نفس
_تقویت ماهیچه‌های لگن در خانم‌ها
_کم شدن سرطان پروستات در مردان

این‌ها بخشی از فواید جسمانی یک رابطه جنسی کامل است. اما برای استفاده از این مواهب باید شرایط لذت را ایجاد کنید. وجود بچه‌ها و عوامل دیگر نمی‌تواند مانع شما شود. خلاصه کلام این که برای ایجاد شرایط مناسب باید برای خصوصی‌ترین و مهم‌ترین رابطه‌تان با شریک زندگی‌تان برنامه‌ریزی کنید.
خجالت را کنار بگذارید و در موردش حرف بزنید. بگویید که خواستار یک رابطه گرم هستید. از فانتزی‌های‌تان صحبت کنید. به ظاهر اطاق خوابتان اهمیت دهید. حتی زمانی که قصد برقراری رابطه جنسی را ندارید، از معجزه در آغوش کشیدن و بوسیدن غافل نشوید. روشن کردن عود، پخش یک موسیقی ملایم و هر چیزی که نشان می‌دهد شما برای خودتان، شریک زندگی‌تان و رابطه مشترک‌تان ارزش قائل هستید را در دستور کار قرار دهید.
رابطه زناشویی حتی در پا به سن گذاشته‌ها هم می‌تواند به زیبایی روزهای اول باشد باید آن را در طول زمان تازه و سر حال نگه داشت.